inwestor
na lata
inwestujemy bo wierzymy w polskie firmy

Aktualności

listopad, 12, 2019

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Targów PTG 2019

Towarzystwo Finansowe Silesia podczas największych w Europie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach zaprezentowało ofertę spółek z Grupy Kapitałowej TFS.

W ciągu czterech dni targów, stoisko odwiedziło kilkaset osób. Największym zainteresowaniem cieszył się Torpol S.A. spółka specjalizująca się w kompleksowych usługach budowy i modernizacji infrastruktury kolejowej i tramwajowej, która jest wykonawcą m.in. intermodalnego dworca Łódź Fabryczna. Biorąca udział w targach spółka Torpol Oil and Gas, należąca do Grupy Kapitałowej Torpol mogła zaprezentować innowacyjną, wykorzystaną po raz pierwszy w Polsce, technologię oczyszczania metanu. Oferta spółki cieszyła się dużym zainteresowaniem, także wśród partnerów zagranicznych odwiedzających stoisko.

Ofertę kotłów dla energetyki przemysłowej przedstawiła Fabryka Kotłów SEFAKO z Sędziszowa, która ponad 80% produkcji kotłów sprzedaje na rynku europejskim. Spółka prowadzi liczne projekty m.in. dla PGNiG S.A., dla Zakładów Azotowych Puławy S.A. oraz dla Michelin Polska S.A. – kontrakt na budowę kotła parowego opalanego gazem ziemnym. Ofertę projektowania kotłów zaprezentowało Centralne Biuro Konstrukcji Kotłów z Tarnowskich Gór – spółka należąca do grupy kapitałowej SEFAKO, która posiada znaczące osiągnięcia w dziedzinie projektowania urządzeń dla energetyki krajowej i zagranicznej.

Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się Instytut Automatyki Systemów Energetycznych z Wrocławia, który adresuje swoje rozwiązania dla elektrowni i elektrociepłowni. Współpracuje z czołowymi koncernami energetycznymi takimi jak PGE Energia Ciepła S.A., ENEA czy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Rozwiązania automatyki IASE są zastosowane m.in. w Elektrowni Kozienice, Elektrowni Bełchatów czy Elektrowni Opole. Posiadane wysokospecjalistyczne laboratoria badawcze i wzorcujące pozwalają sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Interesująca dla Klientów była także oferta Fabryki Elementów Złącznych S.A. z Siemianowic Śląskich, uznanego producenta śrub i nakrętek. Głównymi odbiorcami produktów FEZ, zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym, jest kolej, dla której realizowane jest 52% produkcji oraz górnictwo, do którego sprzedaż w 2018 roku stanowiła 30% produkcji. Największa część sprzedaży zagranicznej FEZ trafia na wymagający rynek niemiecki. Spółka wzmocniła swoje relacje handlowe m.in. z Polską Grupą Górniczą oraz nawiązała nowe relacje biznesowe.

Film z relacji dostępny pod linkiem

Towarzystwo Finansowe Silesia

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
EuroCentrum, budynek 3
Tel.: +48 32 494 57 48
Fax: +48 32 494 57 56

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy
KRS: 0000002710
NIP: 629-21-70-627
REGON: 276849112
Kapitał zakładowy: PLN 1.723.698.000,00

AA
  • A
  • A+
  • A++