inwestor
na lata
inwestujemy bo wierzymy w polskie firmy

Aktualności

Nowa współpraca w Grupie Kapitałowej TFS
Towarzystwo Finansowe „Silesia” Sp. z o.o. i TORPOL S.A. podpisały umowę ramową o współpracy. TFS planuje realizację inwestycji na nieruchomościach w Siemianowicach Śląskich i w Warszawie. Umowa została zawarta na czas obejmujący realizację inwestycji przez TFS. Spółka TORPOL S.A. będzie realizowała prace w ramach ustalonego zakresu, wykorzystując odpowiednie przygotowanie techniczne, wiedzę i doświadczenie oraz wykwalifikowany personel.
Inwestycja w Siemianowicach Śląskich obejmować będzie modernizację oraz adaptację nieruchomości dla celów jej komercjalizacji. W Warszawie planowana jest budowa nowych i remont części budynków położonych na nieruchomości TFS.
- To kolejna synergia w GK TFS mająca na celu rozszerzenie i wzmocnienie relacji biznesowych pomiędzy spółkami. Współpraca będzie się odbywać na zasadach rynkowych. TORPOL S.A. posiada doświadczenie w projektowaniu oraz realizacji robót budowlanych w charakterze generalnego wykonawcy. Realizacja inwestycji w Siemianowicach Śląskich oraz w Warszawie wzmocni pozycję rynkową nie tylko TFS ale i Grupy TFS, natomiast TORPOL S.A. po raz kolejny wykorzysta kompetencje dywersyfikujące jego podstawową działalność – skomentował Zarząd TFS.
- Zawarta umowa stanowi element rozwoju potencjału i kompetencji Pionu Budownictwa Ogólnego spółki oraz umożliwia dalsze poszerzenie naszej oferty dla rynku – podsumował Grzegorz Grabowski, prezes TORPOL S.A.
Obie nieruchomości położone są w atrakcyjnych lokalizacjach. Nieruchomość w Warszawie położona jest w bliskim sąsiedztwie Portu lotniczego im. F. Chopina. Natomiast nieruchomości w Siemianowicach Śląskich to bezpośrednie sąsiedztwo z Katowicami i dużymi ośrodkami przemysłowymi w województwie śląskim.
- Podniesienie wartości obu nieruchomości ma na celu również pozyskanie inwestorów i partnerów biznesowych – podkreślił Zarząd TFS.
Barbórka 2020  

grudzień, 04, 2020

Z okazji Barbórki serdeczne życzenia od Towarzystwa Finansowego Sp. z o.o. dla całej Braci Górniczej.

 

 

 


Spółki Grupy Kapitałowej TFS wzięły udział w pomocy dla dwóch śląskich szpitali - Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu oraz Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, w ramach akcji koordynowanej przez Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Zdrowia.

Przekazane środki w łącznej kwocie 1 mln zł zostaną wykorzystane przez szpitale zgodnie z przedstawionym przez nie zapotrzebowaniem, m.in. na zakup cyfrowego aparatu RTG, aparatu do wentylacji tlenowej, zestawu endoskopowego i monitora pacjenta.

Dotychczas Grupa TFS przekazała w ramach akcji koordynowanych przez Ministerstwo Aktywów Państwowych wsparcie w kwocie blisko 2,5 mln zł.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy Wszystkim radości, wszelkiej pomyślności, zdrowia i aby dla każdego z nas wolna Polska była miejscem szczególnym, dla którego warto żyć i pracować.

Grupa Kapitałowa TFS wspiera walkę z COVID-19
Spółki z GK TFS: Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o., Torpol S.A., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A., Fabryka Kotłów „SEFAKO”S.A., Instytut Automatyki Systemów Energetycznych Sp. z o.o. i Fabryka Elementów Złącznych S.A. deklarują kolejny 1 mln zł na działania związane z COVID-19. To ważny element wsparcia społeczeństwa w walce z pandemią. GK TFS również teraz włącza się w walkę, organizuje pomoc i pokazuje, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu.
Pomoc finansowa będzie przekazywana w ramach procesu koordynowanego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.
W pierwszym etapie walki z pandemią spółki z GK TFS zaopatrywały potrzebujących w środki ochrony i dezynfekcji, przekazywały darowizny pieniężne czy w postaci specjalistycznego sprzętu medycznego. Łączna wartość dotychczas przekazanego przez Grupę TFS wsparcia finansowo-rzeczowego to kwota blisko 1,2 mln zł.

14 października Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o., Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie oraz Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. podpisali list intencyjny, którego przedmiotem jest nawiązanie współpracy przy pozyskaniu inwestorów. Centrum ma powstać w Siemianowicach Śląskich na terenie likwidowanych Walcowni Rur Silesia i Walcowni Rur Jedność.

Głównym zadaniem będzie adaptacja hal przemysłowych do pomieszczeń typu Small Business Unit, stworzenie nowoczesnej przestrzeni dla firm z sektora dystrybucji, produkcji i e-commerce oraz współpraca z samorządem przy budowie infrastruktury drogowej. Teren i nieruchomości objęte potencjalnie projektem to 66 tys. m2 powierzchni użytkowej hal oraz 21 ha terenów. 

- Naszym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy na terenie Siemianowic Śląskich. Atrakcyjne powierzchnie, w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą techniczną przyciągną przy współpracy z KSSE nowych inwestorów dla Siemianowic Śląskich – wskazuje Prezes Jadwiga Dyktus. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace koncepcyjne i przygotowawcze. Pełną parą projekt ruszy po nabyciu przez TFS nieruchomości przy ulicy Stalmacha. Nabycie planujemy już w grudniu tego roku. Jako wierzyciel weźmiemy udział w licytacji komorniczej, na termin której oczekujemy – podkreśla Wiceprezes Monika Domańska.

Łączny udział Grupy Kapitałowej Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. w akcji przeciwdziałania COVID-19 wyniósł ponad 1 mln zł !
Oprócz Towarzystwa Finansowego Silesia, które udzieliło wsparcia 500 tys. zł dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w Łodzi, angażują się także spółki Torpol S.A., Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "VICTORIA" S.A. i Fabryka Kotłów "SEFAKO" S.A., ale już dla lokalnych społeczności Poznania, Wałbrzycha i Sędziszowa.
Szpital w Łodzi za przekazane środki zakupił m.in.: analizator immunologiczny, kardiomonitory, aparaty do wentylacji, aparat do amplifikacji czasu rzeczywistego czy aparat do izolacji kwasów nukleinowych.

Przekazaliśmy 500 tys. zł na zakup sprzętu do walki z COVID-19

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w dniach od 16.03.2020 do 10.04.2020 r pracujemy zdalnie. Kontakt telefoniczny pod numerem 607 633 500 lub 605 650 150

Towarzystwo Finansowe Silesia podczas największych w Europie Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach zaprezentowało ofertę spółek z Grupy Kapitałowej TFS.

Informujemy, że spółka Walcownia Rur Silesia SA w likwidacji z siedzibą w Siemianowicach Śląskich

Torpol Oil&Gas spółka córka należąca w skład naszej grupy kapitałowej

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego Katowice 2019 dobiegły końca.

Zarząd Towarzystwa Finansowego Silesia zaprasza na Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2019”

Grupa Torpol planuje osiągnąć skumulowane przychody ze sprzedaży netto w ramach realizacji strategii na lata 2019-2023 na poziomie ponad 8,8 mld zł przy założeniu średniej marży brutto na sprzedaży nieznacznie powyżej 5 proc. - poinformował Torpol.

Towarzystwo Finansowe Silesia (TFS), które od blisko trzech lat jest większościowym akcjonariuszem Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, odkupiło we wtorek od Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) pakiet 34,87 proc. akcji tej spółki, skupiając tym samym ponad 93 proc. jej walorów.

Towarzystwo Finansowe Silesia sp. z o.o. zakupi od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. pakiet 34,87% akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. To efekt zakończenia procedury konsolidacji akcjonariatu WZK Victoria.

Torpol podpisał z PKP PLK i Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście umowy o łącznej wartości 1,44 mld zł netto

Spotkanie zarządu TFS z Premierem Mateuszem Morawieckim

Walcownia Rur Silesia S.A. oferuje do sprzedaży maszyny i urządzenia wyłączone z eksploatacji z przeznaczeniem do zezłomowania

Życzenia Świąteczne
Życzenia Świąteczne  

grudzień, 20, 2018

Życzenia Świąteczne

Finał międzypokoleniowego konkursu plastycznego „Piękna Niepodległa”

Wystawa „Ojcowie Niepodległości“ dojechała do WZK Victoria

TFS na barbórce JSW

Towarzystwo Finansowe Silesia

Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
EuroCentrum, budynek 3
Tel.: +48 32 494 57 48
Fax: +48 32 494 57 56

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach
Wydział VIII Gospodarczy
KRS: 0000002710
NIP: 629-21-70-627
REGON: 276849112
Kapitał zakładowy: PLN 1.723.698.000,00

AA
  • A
  • A+
  • A++